Накладні розетки і вимикачі: переваги та особливості
Невід’ємною частиною будь-якої сучасної площадки є живлення. Для організації освітлення необхідно встановити вимикач, але більшість приладів підключаються за допомогою електричних розеток. Вбудовані розетки в стіну більш зручні і привабливі. Однак накладні розетки застосовують, якщо проводка відкрита або вимагає додаткової точки живлення і не вистачає стандартних місць установки, докладніше дивіться на сайті https://amperok.com.ua/ru/elektrofurnitura/nakladni_vymykachi_ta_rozetky/.
Різновиди та їх характеристики
Розетки входять до складу різних штекерних з’єднань. Це не тільки електроприлади, з якими знайоме більшість людей, а й наступні роз’єми:
Залежно від типу проводки розетки діляться на два основних види:
Розетка подвійна накладна з заземленням для прихованої проводки-використовується в приміщеннях, де шнур живлення проходить всередині стіни. Для кріплення розетки передбачено умовне місце для підключення шнура живлення.
Для відкритої проводки-зазвичай використовується, коли немає заздалегідь прокладеної прихованої проводки. Сучасне життя часто вимагає одночасного підключення великої кількості електроприладів. Для цього можна використовувати різні роздільники. Але найзручніше організувати установку додаткових розеток в приміщенні споживача. Переходити по стінах для прокладки прихованої проводки і підготовки місць для нових розеток складно. Так що в цьому випадку зазвичай вдаються до прокладання окремого відкритого ділянки проводу до повітряної розетки.
Використовуване обладнання та матеріали
Сучасна промисловість випускає як прості пристрої, так і пристрої з розширеними можливостями. Однак основна конструкція всіх розеток однакова. Типова модель містить:
Розроблений з тримачами електричних контактів для утримання вилок. Контакти мають кріплення для підключення шнура живлення.
Захисна кришка, яка може закривати настінний блок або сам настінний блок. В останньому випадку блоки розміщуються на спеціальних посадочних місцях всередині ящиків.
Блоки є найважливішими та відповідальними структурними елементами. Від його характеристик залежить надійність і безпеку експлуатації. При виборі розетки слід звернути увагу на матеріал, з якого виготовлена розетка:
Кераміка-найбезпечніший матеріал з неперевершеною термостійкістю і відмінними ізоляційними властивостями. До недоліків можна віднести крихкість, грубе поводження з розтрубом, можливість розтріскування керамічного блоку.
Монтаж накладних розеток Карболит своїми руками-став поширеним поряд з керамікою. Володіє високими ізоляційними властивостями, добре витримує температурні впливи, не ламкий. В даний час використовується рідко.
Дешевий пластик-годиться тільки для малих струмів, не витримує високих температур, досить крихкий. Він присутній в продуктах нижнього цінового діапазону.
Полікарбонат або інші термопласти є основою сучасних розеток. Стійкий до високих температур, не горючий, володіє достатньою механічною міцністю.